Logopedia
Kwalifikacyjne studia nadające kwalifikacje do wykonywania zawodu logopedy (nie dające przygotowania pedagogicznego). Studia skierowane do osób posiadających dyplom magistra studiów humanistycznych - głównie pedagogiki, psychologii, polonistyki, dyplomu lekarza, fizjoterapeuty.
Celem studiów jest przygotowanie do prowadzenia diagnozy i terapii logopedycznej, zaburzeń artykulacyjnych spotykanych najczęściej u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zdobycie odpowiedniej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych.
Na studiach podyplomowych Logopedia kształcenie realizowane jest według nowoczesnych standardów i metod edukacyjnych przy udziale wybitnych fachowców zarówno teoretyków, jak i praktyków logopedów, neurologopedów, psychologów i pedagogów w celu należytego przygotowania słuchacza do wykonywania zawodu logopedy.
Studia skierowane do osób chcących zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodu logopedy w przedszkolach, szkołach, szkołach specjalnych, poradniach pedagogiczno-psychologicznych, gabinetach logopedycznych, szpitalach i przychodniach specjalistycznych, a także w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i w instytucjach medialnych.
Program studiów obejmuje 810 godzin dydaktycznych w tym 150 godzin praktyk.
Studia trwają 4 semestry. Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w soboty i niedziele.
Opłata za studia: 7200 zł, (1800 zł/sem.). Możliwość płatności semestralnych lub ratalnych.
Absolwent studiów podyplomowych w zakresie logopedii będzie przygotowany metodycznie i merytorycznie do udzielania profesjonalnej pomocy osobom, które z różnych przyczyn mają zaburzenia mowy utrudniające im komunikowanie się z innymi ludźmi. Absolwent uzyskuje kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela-logopedy.
Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych potwierdzające podwyższenie kompetencji.
- kandydaci będący bezpośrednio po poważnych zabiegach dentystycznych i/lub ortodontycznych;
- noszący aparat ortodontyczny w okresie trwania studiów;
- mający kolczyki w ustach, języku, policzkach, nosie lub brodzie;
- mający mało sprawny lub nieprawidłowo zbudowany aparat artykulacyjny;
- nieprawidłowo realizujący głoski języka polskiego;
- realizujący wypowiedzi z nieprawidłowym tempem, zaburzoną fonacją, problemami głosowymi;
- prezentujący wymowę silnie regionalną, dialektalną lub środowiskową;
- mający trudności z posługiwaniem się językiem polskim ogólnym.